Звездата в тройния скок Габи Петрова с титла при щафетите

Най-добрата ни състезателка в тройния скок Габриела Петрова спечели националната титла с щафетата на "Локомотив" (Пловдив) на 4 по 100 метра от държавния шампионат по лека атлетика.

Петрова, Мартина Писачева, Пламена Миткова и Йоана Георгиева стигнаха до златото с 47.21 сек., пред СК "Костенец" и екипа на КЛАСА. Габи няма да участва на троен скок на държавното, а утре пътува за турнир във Финландия, след което заминава за Монако и старта от Диамантената лига там на 14 август.

Любопитното е, че в щафетата на СКЛА "Феникс 2004" бяга най-добрата ни състезателка по олимпийско карате Ивет Горанова и заедно със съотборничките си записаха 53,25 сек.

Сред най-силните резултати, постигнати на Националния стадион "Васил Левски" в София, бяха тези във финалите на 100 м с препятствия за жени и мъже. Елена Митева (СК "Костенец") защити титлата си от миналата година с 13,30 сек., а в мъжкия финал Станислав Станков ("Супер спорт,") бе с класи над останалите и с личен рекорд от 13,93 сек. спечели златото за втора поредна година.

Инна Ефтимова от "Дунав" пък защити лидерството в спринта на 100 м при жените с 11,43 сек. (+2.5 м/сек), а Петър Пеев (СКЛА "Спринт Академи") триумфира при мъжете с 10,32 сек. (+2.4 м/сек).

Християн Стоянов ("Дунав") и Лиляна Георгиева (СК "Актив") спечелиха титлите на 1500 м при мъжете и жените. Световният шампион за хора с увреждания от 2019 г. се наложи убедително в дъжда с 3:56,34 мин., а Георгиева надви миналогодишната шампионка Милица Мирчева с 4:41,04 мин.