Зверев триумфира с титлата от Мастърса в Мадрид

Александър Зверев спечели за втори път в кариерата си титлата от турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Мадрид с награден фонд 2,6 милиона евро.

На червените кортове в испанската столица Зверев стигна до титлата след успех във финала с 6:7(8), 6:4, 6:3 над италианеца Матео Беретини. За 24-годишния Зверев това е четвърта титла от турнири "Мастърс" 1000 в кариерата.

Зверев, който по-рано в турнира отстрани фаворитите Рафаел Надал и Доминик Тийм, загуби първия сет след тайбрек, в който изоставаше с 0:5 точки, стигна до сетбол, но отново позволи на 25-годишния италианец да го обърне. Това бе и първи загубен сет за Зверев от началото на състезанието. Германецът обаче не се разколеба и проби подаването на Беретини в деветия гейм на втория сет, за да форсира решителен трети.

В него поставеният под номер 5 в схемата Зверев спечели пет от последните шест гейма, реализирайки два пробива, за да затвори мача след 2 часа и 40 минути игра.