Зверев и Буста са на полуфинал на US Open

Александър Зверев се класира за втори пореден полуфинал от Големия шлем. Той влезе сред последните четири на US Open след успех над Борна Чорич с 1:6, 7:6(5), 7:6(1), 6:3.

Хърватинът има за какво да съжалява, след като бе по-добрият тенисист през по-голямата част от срещата, но изигра два много слаби тайбрека и реализира само 4 от 15 точки за пробив.

Така Зверев се поздрави с втора победа срещу Чорич в петия мач между двамата. Двамата вече имаха един мач на US Open - през 2017 година, когато хърватинът постигна драматична победа във втория кръг с 3:6, 7:5, 7:6(1), 7:6(4). Сега обаче 23-годишният Чорич, който изигра епичен мач срещу Стефанос Циципас в третия кръг и изхвърли 22-годишния грък от турнира след 6 спасени мачбола, преклони глава пред Зверев.

За място на финала той ще спори испанеца Пабло Кареньо Буста. В мач, завършил след 8 часа българско време, поставеният под №20 надделя над 12-ия в схемата Денис Шаповалов от Канада с 3:6, 7:6(5), 7:6(4), 0:6, 6:3 след 4:09 часа игра.

Кареньо Буста изглеждаше гроги в четвъртия сет, в който не успя да вземе и гейм срещу левичаря, но последва подем. В петата част 29-годишният ибериец дочака своя момент, проби за 4:2 и нямаше проблеми до края.

Шаповалов спечели 160 точки в маратонския мач срещу 153 на съперника, но въпреки това напусна съкрушен корта.