Златан Ибрахимович отново блести за “Милан“ в Серия

Златан Ибрахимович отново блести за “Милан“ в Серия "А"

„Милан“ стартира сезона в италианската Серия "А" с победа, след като победи „Болоня“ с 2:0 на "Джузепе Меаца".

И двата гола за „росонерите“ отбеляза Златан Ибрахимович, който продължава да е главния лидер в атаката на тима, въпреки че вече е на 38 години.

„Болоня“ имаше шанс да открие резултата още във втората минута, когато Роберто Сориано стреля от воле и топката мина на сантиметри от гредата.

Ибрахимович откри резултата в 35-ата минута. Той реализира технично с глава след центриране на Тео Ернандес от левия фланг. В самото начало на втората част Златан направи още един пропуск, като ударът му от границата на наказателното поле бе спасен. В 50-ата минута "росонерите" получиха правото да изпълнят дузпа, след като Лоренцо Де Силвестри продължително дърпа за фланелката Симон Кяер в наказателното поле. Златан не сгреши от бялата точка за 2:0.

10 минути по-късно Ибрахимович имаше шанс да реализира хеттрик, но след като преодоля вратаря стреля в аут.

"В добра форма съм, въпреки че това беше едва вторият ни официален мач за сезона. Победихме, но исках да отбележа повече голове. Ако бях на 20 години, щях да вкарам поне още два", заяви Ибра."

Не съм стар. Аз съм като Бенджамин Бътън - раждам се възрастен и умирам млад. Шегата настрана, играхме наистина добре, но още не сме на 100% и допуснахме някои грешки. Целта ни е да постигнем повече от миналия сезон. Младите момчета се трудят много сериозно, слушат и са дисциплинирани. След последните 6 месеца те научиха какво трябва да правят, за да са на ниво", продължи шведът.

"Тази година ще приемаме всеки мач като финал и ще сме пределно концентрирани. Харесва ми да нося отговорност. Най-голямо е напрежението, под което сам се поставям. Не искам хората да говорят за годините ми, искам да бъда третиран като всеки друг. Няма значение, че съм на 39, предпочитам да ме възприемат, сякаш съм 20-годишен и трябва да върша същата работа", завърши Ибрахимович.

Следващият мач на „Милан“ е домакинство на норвежкия „Бодо Глимт“ в Лига Европа, а за „Болоня“ предстои домакинство на „Парма“.