Зечири взе гейм, но загуби на рождения си ден

Линда Зечири започна със загуба участието си в група I на турнира по бадминтон на олимпийските игри в Токио.

Българката отстъпи на Чън Суан-Ю от Австралия с 16:21, 22:20, 8:21 навръх 34-ия си рожден ден.

В първия гейм почивката дойде при 11:10 точки за левичарката от София. След това Чън направи серия от шест поредни точки до 18:12 и после спечели частта.

Историята се повтори и в втората игра. Зечири водеше с 11:10 на техническата почивка, но австралийката поведе със 17:14. Линда се мобилизира и успя да изравни при 18:18, а след това стигна и два геймпойнта, които Чън отрази. При третата възможност обаче българката ликува след перо в мрежата на съперничката.

В решителния трети гейм умората завладя Зечири и паузата дойде при 11:6 за австралийката. Тя направи после серия от шест поредни точки до 20:7 и реализира втория си мачпойнт.

"Беше ми трудно да се адаптирам към условията и не успях да покажа какво мога", заяви пред БНТ Линда Зечири след срещата.

Вторият й мач в групата е срещу №12 в света Миа Бличфелд от Дания.