Завършихме без медал на европейското по биатлон

България завърши без медал европейското първенство по биатлон за мъже и жени в Минск-Раубичи, Беларус. В последния старт – преследването, нашите останаха извън топ 20. При мъжете Владимир Илиев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Красимир Анев направиха много грешки в стрелбата и завършиха съответно на 16-о, 21-во, 25-о и 44-то място.

Титлата завоюва представителят на домакините Сергей Бочарников, който с две наказателни обиколки финишира за 35:03,9 минути. Втори и трети останаха норвежците Щурла Холм Леграйд и Сиверт Гуторм Бакен, съответно на 6,7 и 28,8 секунди зад победителя.

При жените само Милена Тодорова от трите българки, които имаха право да стартират, завърши надпреварата на 10 км. Тя зае 29-о място с две пропуснати мишени и на 4:14,1 мин. след победителката Елена Кручинкина (Блрс). Мария Здравкова беше затворена след третата обиколка, след като допусна една грешка в първите си три стрелби, а Дафинка Коева не стартира.

Така най-предното класиране на наш биатлонист на европейското бе 14-ото място на Владимир Илиев в мъжкия спринт на 10 км.