Вирусът надвисна над „Интер“ - „Лудогорец“, чака се УЕФА
2

„Орлите“ стигнаха само до 1:1 с „Етър“

Епидемията от коронавирус в Северна Италия е на път да засегне сериозно и провеждането на мача между „Интер“ и „Лудогорец“. Двубоят-реванш от 1/16-финалите от Лига Европа е в четвъртък, а „нерадзурите“ имат преднина от 2:0 след първата среща в Разград.

Мачът трябва да се играе на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано – столицата на област Ломбардия, която е тежко засегната от епидемията на коронавируса. Заради разрастващата се зараза четири мача от местното първенство бяха отменени, в това число и „Интер“ - „Сампдория“.

Това предизвика мигновена реакция у „Лудогорец“. „Орлите“ отправиха официално запитване до УЕФА дали играчите им са в безопасност. „Лудогорец“ очаква официалното становище на европейската клубна централа и бързо разяснение от „Интер“ за обстановката в града. Получи ли такива, клубът незабавно ще уведоми своите привърженици за ситуацията в Милано посредством съобщение в официалния си сайт“, съобщиха от разградския клуб. Около 700 български фенове вече са си закупили билети за мача.

Според италианските медии е възможно да се стигне до 3 варианта.

Първият е властите в Италия да разрешат провеждането на мача по програма и с фенове. Вторият е двубоят да се изиграе пред празни трибуни, а парите на закупилите вече билети запалянковците да бъдат върнати. Третият вариант пък е „Интер“ да домакинства на „Лудогорец“, но в друг град, който е извън област Ломбардия.

Междувременно „Лудогорец“ стъпи накриво и стигна само до 1:1 в гостуването си на „Етър“. На стадиона във Велико Търново домакините поведоха след много красив гол на Иван Стоянов, който в началото на второто полувреме прехвърли вратаря на шампионите Пламен Илиев. Играчите на Павел Върба обаче реагираха мигновено и изравниха буквално в следващата минута чрез Марселиньо, но не успяха да стигнат до победен гол до края на мача.