Задна ножица на Ибрахимович остави „Милан“ лидер

„Милан“ постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на „Удинезе“ от 6-ия кръг в Серия “А”. Попаденията за "росонерите" отбелязаха Франк Кесие (18) и Златан Ибрахимович (82), а за "зебрите" точен беше Родриго Де Паул (48 - дузпа).

За „Милан“ на вратата се завърна титулярният страж Донарума, който пребори коронавируса. В 18-ата минута Ибрахимович овладя топката в наказателното поле, задържа я и я върна към Кесие, който пък я прати в противниковата мрежа с мощен шут. Втората част започна с дузпа за "Удинезе" след фаул на Алесио Романьоли срещу Пусето.

Въпреки претенциите на защитника, че е играл с топката, реферът остана непреклонен. Така Де Паул застана зад бялата точка и беше точен при изпълнението си. Все пак „Милан“ стигна до победен гол в 82-ата минута, когато Ибрахимович успя да се разпише със задна ножица. Това е седмо попадение за 39-годишния Златан в четири шампионатни срещи през този сезон.

В класирането „Милан“ остава на първо място сктив от 16 точки, докато "Удинезе" е на 18-ата позиция в опасната зона с едва 3 пункта.