Задава се ново дерби

Задава се ново дерби "Левски" - ЦСКА само след месец

„Сини“ и "червени" ще играят още два мача в 30-ия и 35-ия кръг

Мачът, който предизвиква най-голям интерес сред футболните фенове у нас, ще има още две издания до края на шампионата.

„Левски“ и ЦСКА ще се изправят един срещу друг само след месец. Независимо кой измежду „сини“ и „червени“ ще е по-напред в класирането, мачовете между тях се падат съответно в 30-ия и 35-ия кръг. От подреждането зависи само кога в тези двубои ще са домакинствата за тимовете. При всички положения първата среща между „Левски“ и ЦСКА ще се играе на 20 или 21 април. Това е седмицата преди Великден, като битката ще е или на Лазаровден, или на Цветница. Вторият мач се пада

около празниците за 24 май

Интересно е, че ако се запази класирането в този си вид и след 26-ия кръг, само в рамките на няколко дни ще има две дербита „Лудогорец“ - ЦСКА. Първото от тях ще е за Купата през седмицата, а второто за първенството през уикенда в началото на април.

Цялата програма за плейофите ще стане ясна след последния кръг на редовния сезон, като всичко зависи от крайното класиране на отборите в първата шестица и втората осмица. 26-ият кръг ще се изиграе през предстоящия уикенд, като ЦСКА е домакин на „Берое“, а „сините“ гостуват на „Верея“. За двубоя с последния в класирането Георги Дерменджиев планира да направи редица промени в сравнение с домакинството на „Лудогорец“. Наставникът на 26-кратните шампиони ще се довери на част от играчите, които са записали по-малко минути в последните двубои, а почти сигурно дебют ще направи Еркебулан Сейдахмет. Вероятността за това Казахстанския Меси да запише първи минути се увеличава и заради наказанието на Хали Тиам, което ще освободи квота за играч извън ЕС. Полузащитникът си изкара девети жълт картон срещу „Лудогорец“ и няма да бъде на разположение на Георги Дерменджиев освен в мача с „Верея“ и за старта на плейофите. Друг проблем пред „сините“ е

контузията на Нуно Рейш

която може да доведе до рокади в защитата и започването на Живко Миланов като титуляр. Именно ветеранът прие и найтежко загубата от шампионите с 0:2 на „Герена“. „Срамно и обидно е пред тези хора, които бяха на трибуните. „Лудогорец“ ни надигра тотално. Изключително слаб мач. Може би наистина бяха пренавити момчетата от многото хора на стадиона. Обстановката не е добра на „Герена“, щом „Левски“ е на трето място“, коментира Миланов.