Втора загуба за ЦСКА в Европа, „червените“ с претенции за 3 дузпи

“Зоря“ (Луганск) нанесе втора загуба на ЦСКА, печелейки с 1:0 на националния стадион "Васил Левски" в трети мач от груповата фаза на Лигата на конференциите.

Единственото попадение за гостите бе дело на Алахар Саядманеш в 65-ата минута, което раздели двата отбора.

Неуспехът не е единствената лоша новина за българския тим, тъй като в 57-ата минута Греъм Кери напусна с контузия, а дълбоко в добавеното време Тибо Вион бе изгонен с директен червен картон.

"Червените" изиграха много силно първо полувреме, но не успяха да материализират положенията си. В края на срещата ЦСКА на три пъти в рамките на минута предяви претенции за дузпа - веднъж заради бутане на Баи, а след това и заради игра с ръка на противникови състезатели, но реферът остана безмълвен.

С поражението ЦСКА остава на последното място в група „C“ с актив от една точка от нулевото равенство с „Бодьо/Глимт“, докато „Зоря“ (Луганск) е трети с две повече.