Втора загуба за „Академик“ (Пд) в Балканската лига

„Академик“ (Пловдив) допусна втора загуба в Балканската лига по баскетбол за мъже, в която продължава да бъде начело в класирането на група Е с 6 победи.

Като домакин в зала „Сила“ пловдивският тим отстъпи на македонския „Куманово“ със 79:96 (20:23, 21:24, 21:22, 17:27). За отбора на старши треньора Йордан Янков това бе трети мач в рамките на 5 дни и умората оказа своето влияние. Гостите поведоха след първата четвърт, след което увеличиха аванса си на почивката и затвърдиха успеха си в последната четвърт, спечелена убедително.

Обрад Томич бе най-полезен за домакините с 15 точки и 7 борби, Николай Титков записа 14, Йере Вуцица - 13 точки. За победителите се отличиха Кори Рейли Рос с 21 точки, Александър Андрейевич с 14 и Горян Марковски и Ненад Зивчевич с по 12 точки.

В събота от 19 часа „Академик“ посреща „Берое“ в мач от поредния кръг на НБЛ.