Волейболистките от националния отбор на България постигнаха първа победа на европейското първенство и запазиха шансовете си за класиране на 1/8-финалите. Момичетата на селекционера Иван Петков биха категорично Гърция с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) в четвъртия си мач от Група А на шампионата, игран снощи пред едва около 500 зрители в зала "Ататюрк" в турската столица Анкара.

Така нашите са на 4-о място във временното класиране с 1 победа, 3 загуби и 4 точки, с колкото е и 5-ият Финландия, но с по-лошо геймово съотношение. За да продължи напред България първо трябва настоящият европейски и световен шампион Сърбия да играе феърплей и да победи Гърция с 3:0 или 3:1 днес, а след това в четвъртък (29 август) нашите да победят Финландия с подобен резултат в последната си среща. Този двубой ще бъде от 17.00 часа българско време.

Ако това се случи, България ще завърши на 3-о място със 7 точки след 2 победи и 3 загуби, а Гърция ще остане 4-а също с 2 победи и 3 загуби, но с 6 точки. И двата тима ще продължат към 1/8-финалите на първенството, докато отборите на Финландия и Франция ще отпаднат. Сигурни за елиминациите пък са Сърбия и домакините от Турция, които са с по 3 победи от 3 мача.

Най-полезни за българския тим при победата над Гърция станаха Мирослава Паскова и Нася Димитрова съответно с 13 и 12 точки.

За гъркините над всички беше Анти Василантонаки с 19 точки.