Волейболистките на България се класираха за 1/8-финалите на европейското първенство, където ще срещнат отбора на Азербайджан. В решителния мач за влизане в елиминациите момичетата на Иван Петков победиха по категоричен начин Финландия с 3:0 (14, 21, 19) и завършиха на трето място в Група А с две победи, 3 загуби и 7 точки.

Така нашите изместиха Гърция, която също има 2 успеха и 3 поражения, но е с 6 точки в актива си.

На 1/8-финалите на 1 септември в Будапеща българките ще играят с тима на Азербайджан, който завърши втори в Група С с 4 победи и само една загуба и актив от 10 точки.

В последния си мач от първата фаза българките превъзхождаха своите опонентки от Финландия по всички показатели. Елица Василева и компания поведоха от самото начало на двубоя и изпуснаха водачеството само в началото на третия гейм до 8:8. Най-резултатна за успеха ни бе Нася Димитрова с 11 т., 10 добави Елица Василева. За скандинавките Пиа Корхонен отбеляза 15 т., а Суви Коконен допълни 13, които обаче не стигнаха дори за гейм.

В същото време мъжкият ни национален отбор замина за Северна Македония за участие в мемориалния турнир "Бранко Хаджильоски - Чайка". Надпреварата ще се проведе в Скопие (30-31 август), като в нея ще играят още съставите на Белгия и Украйна.