Волейболистките с 6 проверки преди европейското

Волейболните националки ще изиграят 6 контролни срещи преди началото на европейското първенство за жени. Както е ясно, двубоите на нашите ще са в пловдивската зала „Колодрума“ от 18 август, като в групата са съставите на Полша, Германия, Чехия, Испания и Гърция.

Преди старта на шампионата са договорени по две контроли с Украйна, Румъния и Полша.

Цели за класиране пред волейболистките не са поставяни, но те се надяват да повторят успеха на предшественичките си, които на европейското във Варна през 2001 г. спечелиха последния бронзов медал от подобен форум.

„Суеверен съм и вярвам в подобни предзнаменования, че се навършват 20 години оттогава“, призна селекционерът Иван Петков, който бе награден за треньор №1 на юни в анкетата на „Пресклуб България“. Преди месец тимът ни спечели за втори път Златната лига след категоричен триумф в Русе.

„Важното за нас е да сме здрави, да играем добре и да имаме малко късмет. Амбицирани сме да се представим добре и може да се съревноваваме с мъжете относно класиране на европейските“, каза и капитанката Елица Василева, след като получи наградата за отбор №1 на юни.