Волейболистите с втора победа над Молдова

Мъжкият национален отбор по волейбол на България завърши с победа лятната си подготовка.

„Лъвовете“, водени от Силвано Пранди и Николай Желязков, надиграха Молдова с 3:1 гейма (25:22,17:25, 27:25, 25:21). Това бе втори успех над този съперник, след като в първия мач нашите се наложиха с 3:0, а в последвалите два допълнителни гейма резултатът бе оформен на 4:1. За втората среща селекционерът Пранди повика други трима състезатели от младежите под 20 години, като в състава бяха Денис Карягин, Дамян Колев и Мирослав Димитров. Най-резултатни за България бяха Гордан Люцканов и Димитър Димитров с по 15 точки. Тодор Скримов добави 13 точки. С тази контрола приключи лагерът на националите. Отборът отново ще бъде събран в края на годината за предстоящата през януари европейска квалификация в Израел.

Стартов състав на България: Георги Братоев, Тодор Скримов, Гордан Люцканов, Илия Петков, Красимир Георгиев, либеро Кристиян Петков.