Волейболните ни национали записаха две загуби и останаха на последното, четвърто място на приятелския турнир в Скопие. Първо нашите отстъпиха на Белгия с 1:3 (18, -21, -15, -18), после загубиха и мача за третото място срещу домакините от Северна Македония с 0:3 (-23, -21, -19).

В този мач селекционерът на "трикольорите" Силвано Пранди заложи на напълно различен състав и като титуляри започнаха Добромир Димитров, Венелин Кадънков, Розалин Пенчев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев и Теодор Салпаров. Те обаче пропиляха аванс от 21:19 в първия гейм, срещата се изнерви излишно и заради някои спорни отсъждания и на полето за втората част се появиха Цветан Соколов и Георги Сеганов. И това обаче не даде резултат и повечето грешки, допуснати от нашите (общо 28 срещу 17 за съперника) доведоха до крайния изход на двубоя.

Розалин Пенчев беше най-резултатен за тима ни с 11 точки, а Цветан Соколов завърши с 9. За съперника Никола Гьоргиев беше най-добър с 16 точки.

В сряда нашите заминават за Естония за още две проверки срещу домакините и срещу Беларус като част от подготовката за европейското, което започна на 12 септември.