Волейболистите паднаха от Сърбия за 9-а загуба в Лигата на нациите

Националният ни отбор по волейбол допусна девета загуба в Лигата на нациите. В мач от 11-ия кръг на турнира в Римини (Италия) българите претърпяха поражение от Сърбия с 0:3 гейма (25:20, 25:17, 25:17).

Досега състезателите, водени от селекционера Силвано Пранди постигнаха само две победи, като заемат 14-о място във временното класиране. Преди ден нашите загуби от Аржентина с 1:3, а утре от 13 часа се изправят срещу отбора на Русия в следващия си сблъсък от Лигата на нациите.

Сърбите, които са европейски шампиони, се справиха по най-добрия начин с разочарованието от вчерашното поражение от руснаците с 1:3 гейма и записаха осма победа в международната надпредвара. Те имат и три загуби.

Пранди избра да започне със следния стартов състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Стефан Чавдаров – Владислав Иванов-либеро.

В първата част играта беше предимно равностойна, но в края сърбите поведоха с 22:18 и поведоха в резултата след 25:20. Във втория гейм Сърбия имаше значително по-голямо преимущество и взе аванс от 14:9 и 20:13, което се оказа решаващо за крайния изход 25:17 точки. Сръбският отбор отново демонстрира високата си класа и в третия гейм, като приключи двубоя при 25:17 след по-силна игра на начален удар в атака. Българите допуснаха и повече греши от своя противник - 17, срещу 12 за Сърбия.

Най-резултатен за България бе Радослав Парапунов с 13 точки. Мартин Атанасов добави още 10 точки за българския състав.