Волейболистите паднаха и от САЩ в Лигата на нациите

Националният отбор на България по волейбол за мъже допусна поражение с 0:3 (19:25, 24:26, 9:25) гейма от САЩ в предпоследния си мач от Лигата на нациите.

За водения от старши треньора Силвано Пранди отбор това е 12-о поражение в 14 мача в турнира, пета поредна загуба и четвърта поред без спечелен гейм. Всички това остава България на 15-о място в класирането със 7 точки, като зад "лъвовете" е единствено отборът на Австралия.

В Римини България игра равностойно с американците само във втория гейм, в който бе пропуснат и геймбол при 24:23. В първия гейм двата отбора се движеха един до друг до 13:13, след което САЩ осъществи серия от 7:2 точки, с която взе контрол над откриващата част.

Най-интригуващ бе вторият гейм, в който нито един от двата отбора не отвори разлика от повече от две точки в нито един момент. При 24:24 обаче американската блокада парира атака на Радослав Парапунов, а веднага след това ас на Кайл Енсинг донесе спечелването и на втория гейм на американците.

Загубата във втория гейм видимо пречупи младия български отбор и в третата част на мача той бе абсолютно неспособен да се противопостави на съперника си, губейки с 9:25.

Най-резултатен за България в срещата бе Гордан Люцканов с 9 точки. Още 7 точки прибави Георги Петров.

В сряда България завършва участието си в тазгодишното издание на Лигата на нациите с мач срещу отбора на Словения, който до момента има 10 победи и само 3 загуби и заема трето място в класирането. /БТА