Националният отбор на България по волейбол за мъже допусна трета поредна загуба в турнира Лига на нациите. В среща от четвъртия кръг нашите отстъпиха с 0:3 (-24, -20, -17) пред домакина Китай.

Мачът в Нинбо не започна по най-добрия начин за трикольорите, които бързо се оказаха в ролята на догонващи в резултата при 2:6. Постепенно обаче българският отбор изравни играта и тя започна да се води точка за точка. До 20-ата точка двата тима седяха един до друг, но тогава няколко силни изяви на Тодор Скримов, включително и негов ас, дадоха преднина на България от 23:21. Веднаха след това Скримов прати сервис в мрежата, а грешно подаване на разпределителя Георги Братоев при следващото разиграване позволи на Китай да изравни при 23:23. България имаше геймбол при 24:23, но той бе пропуснат, а веднага след това Китай реализира още две точки, за да спечели първия гейм.

Това бе и преломният момент в мача и в следващите два гейма домакините категорично бяха по-добрият отбор на терена.

С отлична игра в защита и мощен сервис китайците тормозеха посрещането на българския отбор. Най-видно предимството на домакините бе в третия сет, в който те водеха в един момент с 22:13.

Най-резултатен за победителите от Китай бе Чуан Цзян, който наниза 16 точки. 14 прибави Чжъцзя Чжан.

За България Светослав Гоцев завърши с 9 точки, 8 отбеляза Тодор Скримов, а със 7 завърши Николай Учиков.

В събота е следващият мач на България от турнира в Нинбо. Съперник на нашите ще бъде световният шампион Полша. Срещата е от 11 часа българско време.