Волейболистите отстъпиха и на Аржентина в Лигата на нациите

Националният отбор по волейбол отстъпи на Аржентина в десетия си мач от Лигата на нациите в Римини. Момчетата на Силвано Пранди успяха да вземат само гейм и отстъпиха с 1:3 (20:25, 25:16, 18:25, 18:25) на "гаучосите".

България започна със стартов състав Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Светослав Иванов, Николай Колев, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров и либерото Владислав Иванов, а като резерви се включиха Мартин Атанасов и Денис Карягин.

В края на първата част "гаучосите" поведоха с 22:17 и спечелиха с 25:20. България изравни след 25:16 във втория гейм, в който воденият от Силвано Пранди състав контролираше събитията на полето и водеше с 10:7 и 20:11.

В третата част аржентинците отново поведоха с 19:15 и стигнаха до 25:18. В края на последния гейм отборът от Южна Америка имаше аванс от 21:16 и приключи двубоя при 25:18 след по-силна игра в нападение.

Най-резултатен за България беше Мартин Атанасов с 14 точки, а с точка по-малко се отличи Радослав Парапунов. Факундо Конте завърши с 12 точки, докато съотборникът му Бруно Лима отбеляза 16 точки.

България остава с две победи и осем поражения до момента. В сряда "трикольорите" ще играят срещу Сърбия. Мачът е от 13.00 ч. българско време.