Волейболните ни национали не успяха да победят олимпийския шампион Бразилия и да спечелят квотата за игрите в Токио догодина.

Момчетата на Силвано Пранди изпуснаха преднина от 2:0 гейма и мачбол в третия, за да преклонят глави след 2:3 (23, 19, -30, -16, -11) пред „селесао“ след 3-часова битка в Двореца на културата и спорта във Варна.

Така директната квота е за Бразилия, българите завършват на второ място в турнира и ще продължат битката си за игрите в еропейска квалификация догодина.

Въпреки това волейболистите ни показаха лицето, което всички феновете искат да виждат – добра игра, борбен дух и непримиримост до края.

Най-резултатен за нашите в мача бе Цветан Соколов с 19 т. Мартин Атанасов добави 18, а Розалин Пенчев завърши с 15 т.

За Бразилия Леал реализира 22 т., а Уолас де Соуза завърши с 20 т.

България игра почти целия мач без един от основните си посрещачи Тодор Скримов, който получи тежка контузия в глезена в началото на втория гейм.