Спортист номер 1 на България за 2019 година Владимир Илиев се нареди на 21-о място в масовия старт на 15 км при мъжете на Световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф.

Илиев направи 5 грешки при стрелбата и остана на 1:56,5 мин. от победителя Мартен Фуркад, който измина трасето за 41:01,4 минути. 31-годишният французин, ликувал и в спринта в петък от Световната купа, допусна само 2 грешки и остави зад себе си германеца Арнд Хайфер на 20,1 сек. и сънародника си Симон Дестьо на 20.3 сек. Фуркад постигна трета победа за сезона и 75-а в кариерата си.

Носителят на Световната купа Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) пък пропусна стартовете, тъй като в близките дни се очаква съпругата му да роди първото им дете.

След успеха в Оберхоф Мартен Фукрад излезе начело в генералното класиране след девет старта с 387 точки. Владимир Илиев е 24-и със 126 точки, а Красимир Анев - 46-и с 34 точки. Следващият кръг от Световната купа по биатлон ще се проведе от 15 до 19 януари в Руполдинг.

При жените финландката Кайса Макарайнен спечели масовия старт на 12.5 км, след като направи само 1 грешка в първата от четирите си стрелби.