Вики Томова се класира за първи път на четвъртфинал в турнир от сериите WТА

Виктория Томова постигна втора страхотна победа на турнира на червени кортове от сериите WТА 250 в Богота (Колумбия) с награден фонд 235 238 долара.

В среща от втория кръг българката се наложи с 6:3, 6:4 над осмата поставена Яфан Уан от Китай, която е № 123 в световната ранглиста. Срещата продължи 1 час 29 минути. Така Томова се класира за първи път в кариерата си на четвъртфинал в турнир от сериите WТА.

В първия кръг Вики елиминира с 6:2, 6:3 германката Ана Лена Фрийдзам, която е номер 125 в световната ранглиста.

На четвъртфиналите Томова ще играе срещу №167 в света Лара Аруабарена-Весино от Испания или №103 Жасмин Паолини от Италия.

В първия сет Томова спечели четири поредни гейма от 2:3 за да спечели с 6:3. Българката поведе с 4:2 във втория сет. Уан проби за да намали изоставането си, но Вики спечели следващите два гейма и затвори мача в своя полза.