Вики Томова отпадна на четвъртфиналите в Германия

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в зала в Алтенкирхен (Германия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 7 Томова загуби от квалификантката Сузан Бандеки (Швейцария) с 6:2, 2:6, 6:2 за 90 минути. 22-годишната Бандеки взе първия сет със серия от пет поредни гейма, но във втората част 25-годишната софиянка дръпна с 5:0, за да изравни резултата. Швейцарката взе ранен пробив аванс в третия сет, който в последствие затвори с нова серия от три последователни гейма. Томова все пак си осигури 9 точки за световната ранглиста.