Вики Томова отпадна драматично в Санкт Петербург

Виктория Томова отпадна драматично в първия кръг на WTA 500 турнира в Санкт Петербург. Българката отстъпи с 1:6, 7:5, 5:7 на 19-годишната квалификантка Синю Уан от Китай. Срещата продължи 2 часа и 14 минути.

Българката загуби пет поредни гейма в първия сет от 1:1 до 1:6. Във втората част Томова поведе с 5:2, но Уан успя да изравни за 5:5. Вики взе следващите два гейма и затвори сета със 7:5. В третата решителна част българката изостана с 2:5. При 3:5 Томова успя да спаси четири (три последователни) мачбола в полза на китайката и си взе гейма за 4:5. Вики успя да направи още един рибрейк и изравни на 5:5. За съжаление Уан отново проби за 6:5, а след това затвори мача на собствен сервис със 7:5.