ПЪЛНА ПРОГРАМА на европейското по футбол догодина

ПЪЛНА ПРОГРАМА на европейското по футбол догодина

След четирите драми на баражите в четвъртък, вече е ясна пълната програма и разпределението в групите на Евро 2020, което се превърна предвид обстоятелствата в Евро 2021. Жребият бе изтеглен още миналата есен, преди да са ясни победителите в плейофите.

Ето я схемата на турнира:

Група А: Турция, Италия, Уелс, Швейцария

Откриването на турнира е с мач от тази група - на 11 юни Италия приема Турция на "Олимпико" в Рим. Програмата след това:

12 юни: Уелс - Швейцария (Баку)

16 юни: Уелс - Турция (Баку), Италия - Швейцария (Рим)

20 юни: Турция - Швейцария (Баку), Италия - Уелс (Рим)

Група В: Дания, Финландия, Белгия, Русия

12 юни: Дания - Финландия (Копенхаген), Русия - Белгия (Санкт Петербург)

16 юни: Финландия - Русия (Санкт Петербург)

17 юни: Дания - Белгия (Копенхаген)

21 юни: Русия - Дания (Копенхаген), Финландия - Белгия (Санкт Петербург)


Група С: Нидерландия, Украйна, Австрия, Северна Македония

13 юни: Австрия - Северна Македония (Букурещ), Нидерландия - Украйна (Амстердам)

17 юни: Украйна - Северна Македония (Букурещ), Нидерландия - Австрия (Амстердам)

21 юни: Украйна - Австрия (Букурещ), Нидерландия - Северна Македония (Амстердам)


Група D: Англия, Хърватия, Шотландия, Чехия

13 юни: Англия - Хърватия (Лондон)

14 юни: Шотландия - Чехия (Глазгоу)

18 юни: Хърватия - Чехия (Глазгоу), Англия - Шотландия (Лондон)

22 юни: Хърватия - Шотландия (Глазгоу), Чехия - Англия (Лондон)


Група Е: Испания, Швеция, Полша, Словакия

14 юни: Полша - Словакия (Дъблин), Испания - Швеция (Билбао)

18 юни: Швеция - Словакия (Дъблин), Испания - Полша (Билбао)

23 юни: Словакия - Испания (Билбао), Швеция - Полша (Дъблин)


Група F: Унгария, Португалия, Франция, Германия

15 юни: Унгария - Португалия (Будапеща), Франция - Германия (Мюнхен)

19 юни: Унгария - Франция (Будапеща), Португалия - Германия (Мюнхен)

23 юни: Португалия - Франция (Будапеща), Германия - Унгария (Мюнхен).


Победителите, подгласниците и четирите най-добри трети отбора в групите отиват на осминафинали.

Финалът е на 11 юли на стадион "Уембли" в Лондон.

Назад

КОМЕНТАРИ

Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически. При съгласието Ви, ние ще създадем бисквитка на компютърът ви, която ще бъде запазена следващите 7 дни.