Видин и Казанлък с победи в V кръг от „А1 атлетика за младежи“
6

Млади атлети от цялата страна се събраха в студеното време на стадиона на Национална Спортна Академия за петия кръг от веригата „А1 атлетика за младежи“ на 22 септември.

Победител при момчетата стана Васил Антонов („Радуканови“ – Видин) с 208 точки, а негови подгласници са Любомир Илиев („Олимпия“ – Враца) – 191 т и Вили Вунов („Атлетик“ – Хасково) – 152 т.

Мария Караиванова, която е възпитаничка на една от най-добрите ни спринтьорки в историята Петя Пендарева и се състезава от клуб „Пендарева“ – Казанлък, оглави класирането при момичетата със 189 точки. След нея на почетната стълбичка имаше две състезателки със сребърни медали и еднакви точки 164 – Никол Димитрова („Олимпия“ – Враца) и Ана-Мария Петкова („Атлетик“ – Хасково).

Всички деца бяха наградени от Борис Линков – бронзов медалист на скок дължина от европейското първенство за младежи под 23 години.

Следващият кръг на веригата, които ще излъчи годишните шампиони, е в Дряново на 15 октомври, а точките за този финален кръг се удвояват.

Генералното класиране се води от двама атлети от „Енерджи“ (Пловдив) – Момичл Райчев с 859 точки и Ива Деливерска с 984 точки.