Везенков със силен мач за „Олимпиакос“ в Евролигата

Гръцкият „Олимпиакос“ победи гостуващия „Макаби“ (Тел Авив, Израел) с 85:82 в среща от четвъртия кръг на Евролигата по баскетбол.

Арън Харисън се превърна в герой за тима, след като донесе успеха с тройка със сирената. За гръцкия тим това е трета поредна победа в турнира.

Българският национал Александър Везенков изигра силен мач за домакините. Той стана втори по резултатност с 14 точки (4 тройки) и добави 6 борби за близо 22 минути на игрището.

Харисън завърши с 12 точки, а Хасан Мартин беше най-резултатен за гърците с 16 точки и 8 борби. Васил Спанулус реализира 11 точки.

За „Макаби“ се отличиха Уилбекин с 18 точки и Отело Хънтър с 15 точки и 7 борби.

Тимът от Израел допусна трето поредно поражение в турнира.

Валенсия (Испания) - Зенит (Русия) 20:0 служебно

* В класирането води „Жалгирис“ с баланс 4-0, следван от „Баскония“, „Валенсия“, „Байерн“ (Мюнхен), „Олимпиакос“, „Армани“ (Милано) и „Барселона“ с по 3-1 и други.