Баскетболният национал Александър Везенков вкара 5 точки и взе 2 борби за 7 минути на терена при убедителния успех на "Олимпиакос" с 99:80 като гост на "Алба" (Берлин) в мач от 10-я кръг на Евролигата.

За "Олимпиакос" победата бе четвърта в турнира и тимът се изкачи на 12-о място. "Алба" има триуспеха до момента и заема 16-а позиция.

В дербито на вечерта турският "Анадолу Ефес" надви италианския "Олимпия" (Милано) с 81:76 като гост и временно оглави класирането с 8 победи и само две поражения.

Шампионът в Адриатическата лига за миналия сезон "Цървена звезда" прецчупи литовския "Жалгирис" с 61:59 в друг мач от програмата за четвъртък вечер.

"Валенсия" пък постигна домакинска победа с 89:84 над руския "Химки" (Москва).

Тази вечер Евролигата продължава с нови 5 мача.