Везенков и Минчев с победи на старта в БФБ е-баскет лига

С победи стартираха участието си в БФБ е-баскет лигата играчите на мъжкия национален отбор Александър Везенков и Йордан Минчев.

В Дивизия 5 звездата на „Олимпиакос“ с „Балкан“ победи Sofia Entertainment със 115:70, като виртуалният му образ вкара 33 точки за 23 минути на своя съперник.

Минчев пък откри шампионата начело на „Левски Лукойл“ срещу Антон Диков и „Чавдар“ (Троян). Крилото на „сините“ спечели със 128:83.

Младежкият национал от „Балкан“ Марин Маринов записа победа над „Пистолет“ с 90:72. Колегата му в миналогодишната селекция на Васил Христов – Александър Матушев от „Ямбол“ бе равностоен на „София Брикс“, но отстъпи със 125:129. Друг техен съотборник в България U20 - Николай Михайлов победи „Атлетик“ със 113:68.

Още двама играчи от НБЛ направиха дебюта си в новата лига. Представителят на „Рилски спортист“ от НБЛ Милен Дудев показа добри умения и победи „Пистолет“ със 106:81. Снайперистът на „Спартак“ (Плевен) Николай Маринов победи „Рилски спортист 2“ със 108:92.

Юношеският национал (до 18 години) и капитан на ЦСКА Виктор Маргаритов записа тежка загуба на старта – 81:164 от „Славия“. Класа и с джойстика показа баскетболистката от националния отбор за девойки и „Септември 97“ Константина Какогиани. С тима си „Славия“ тя победи таланта от школата на ЦСКА Виктор Аврамов с категоричното 152:99.

Един от играчите, които редовно получават повиквателни за юношеския национален отбор (до 17-годишна възраст) – Александър Папазов тръгна с поражение в БФБ е-баскет лигата. Синът на старши-треньора на „Левски Лукойл“ Константин Папазов и бившата националка Маргарита Петрова отстъпи със 110:111 пред Jedi Masters. „Първата ми среща беше много оспорвана. Изпитвах трудности в началото и разлита достигна до 18 точки. Пет минути преди края поведох със 101:99. Последните минути бяха много напрегнати. За съжаление получих кош 0,03 секунди преди края и загубих с резултат 110:111. Искам да поздравя съперника ми. Получи се страхотен мач“, коментира след мача талантът от БУБА Баскет.