Верстапен си върна лидерството от Хамилтън

Пред домашна публика

Лидерът на “Ред Бул“ Макс Верстапен спечели по безапелационен начин първата Гран при на Нидерландия от 36 години насам във Формула 1. Макс поведе колоната от старта и не остави никакви шансове на преследвача си Люис Хамилтън от „Мерцедес“ до финала.

Британецът финишира втори и сдаде първото място в класирането при пилотите, като Верстапен вече води със 224,5 т., а световният шампион е с 3 по-малко. Трети на почетната стълбичка се качи другият пилот на „Мерцедес“ Валтери Ботас. Пилотът на „Алфа Таури“ Пиер Гасли се представи на много високо ниво и бе най-бързият пилот от останалите, завършвайки на четвърта позиция. Топ пет допълни пилотът на „Ферари“ Шарл Льоклер, а за шестото място се пребори звездата на „Алпин“ Фернандо Алонсо. Двукратният световен шампион успя да изпревари сънародника си Карлос Сайнц в самия край. Така пилотът на „Скудерия“-та остана седми, а осми финишира Серхио Перес. Мексиканският пилот стартира от алеята на боксовете и стигна да зоната на точките. Топ десет допълниха пилотът на „Алпин“ Естебан Окон и Ландо Норис от „Макларън“.

Следващото състезание е на култовото италианско трасе "Монца" на 12 септември.