В „Лудогорец”: Мачът с „Левски” ще ни доближи до титлата

Треньорът на „Лудогорец” Павел Върба сподели задоволството си от отбора след победата с 4:0 в контролата срещу „Дунав”.

Тимът от Разград е лидер преди подновяването на първенството, като води с 9 точки на „Левски” и мач по-малко. Двубоят между „Лудогорец” и „сините” е на 5 юни от 21 часа на Герена.

„Няма какво да се пестим. Само след няколко дни ни чака тежък мач срещу "Левски". Ако успеем да играем добре и да спечелим, ще се доближим до нашите цели“, заяви Върба.

Срещу Дунав шампионите изиграха силно първо полувреме и до почивката вкараха три гола. Марселиньо откри резултата в пряк свободен удар в 10-ата минута, а Вандерсон добави два гола в 32-ата и 45-ата минути. През второто полувреме темпото спадна, а Сисиньо се разписа в 65-ата минута за крайното 4:0. Григор Долапчиев можеше да вкара почетен гол за „Дунав”, но вратарят Ренан с вещина изби мощния удар на нападателя на русенци.

„Радва ме това, че изиграхме мача в темпо, вкарахме 4 гола и след дългата пауза играхме футбол. Никой от нас, аз и футболистите, не сме преживявали толкова дълга пауза. Надявам се да се подготвим добре, да изиграем мачовете до края и всичко да мине както трябва „Проблемът е, че футболистите са изгубили игрова практика след дългата пауза. Ще се съсредоточим върху игровите елементи, работа с топка”, подчерта чешкият наставник.