В „Левски“ наредиха: Две победи до дербито

„Сините“ с ултиматум да не губят точки до сблъсъка с ЦСКА

Ръководството на „Левски“ постави ясна цел в оставащите два мача до дербито с ЦСКА.

Шефовете искат „сините“ да постигнат две победи в домакинския мач от шампионата срещу „Витоша“ и срещата от 1/16-финалите за купата на България с „Атлетик“ (Куклен), за да влязат играчите с необходимата доза самочувствие и спокойствие в битката за върха в класирането на Първа лига. Задачата изглежда наглед лека, но от „Герена“ са дали ясен знак към треньорския щаб да не се допуска каквото и да е подценяване на двубоите.

От една страна неочаквана издънка срещу бистришките „тигри“ може да даде по-голямо предимство на „армейците“ на върха, а грешна стъпка в турнира за купата със сигурност ще вкара сериозно напрежение преди сблъсъка на „Васил Левски“.

Настроението в съблекалнята и сега е минорно след допуснатата загуба с 0:1 от „Локомотив“ (Пловдив), а треньорът Славиша Стоянович не спести критики към футболистите си най-вече заради играта през първото полувреме. Сериозно конско имаше още на „Лаута“, а специалистът направи и сериозен разбор след срещата.

„Заслужено ни победиха. Проспахме първото полувреме. То беше катастрофално. Може би влязохме без емоция. Не бяхме единни и имахме проблеми. Нямахме движение и идеи. През второто ни липсваше концентрация и умение пред гола. Съжалявам за нашите фенове. В следващия мач се надявам да поправим допусната грешка. Проблем пред нас са картоните, тъй като някои играчи няма да могат да играят в петък”, заяви Стоянович, визирайки наказанието, което трябва да изтърпи Хали Тиам. Той ще пропусне мача с „Витоша“ заради пети жълт картон. Белаид пък натрупа четвърти и ще трябва да внимава в следващите два мача, за да бъде на линия за ЦСКА.

В лагера на „Локо“ логично останаха изключително доволни от успеха над „Левски“, като собственикът Христо Крушарски привлече вниманието с колоритното изказване, че „черно-белите“ можели да бият и „Ливърпул“. „За тези 4 години не разбрахте ли, че бия, който си искам и правя каквото си искам. Бием, когато ми е кеф и когато си поискам. Ако дойде „Ливърпул“, и тях ще дръннем", изцепи се Крушарски.