“Ювентус” скъси разликата с лидерите

Шампионът на Италия „Ювентус” се върна на победния път в Серия А, надвивайки с 2:0 гостуващия „Болоня” в ранния неделен двубой от 19-ия кръг. Точни за торинци бяха Артур Мело и Уестън Маккени.

Възпитаниците на Андреа Пирло бяха длъжни да отговорят след поражението с 0:2 от „Интер” в предишния кръг. По този начин „бианконерите“ се изкачват на четвъртото място с 36 точки, колкото има и „Аталанта”. Дистанцията до върха, където е Милан, е скъсена на 7 точки, но „Старата госпожа“ е с мач по-малко.

Първото попадение падна в 15-ата минута, когато Артур шутира от средна дистанция и след рикошет в противников бранител коженото кълбо смени рязко траекторията си, влизайки в лявата част на вратата. В 71-ата минута Маккени се отскубна от опеката си и покачи на 2:0 с глава след подаване от корнер на Куадрадо.

Кристиано Роналдо този път не успя да се разпише, а опитите му да реализира бяха стопирани от вратаря Скорупски, който цял мач бе на висота.

Така „Юве” се възползва по най-добрия начин от грешните стъпки на „Милан” и „Интер в събота вечерта. „Росонерите” допуснаха шокиращо второ поражение от началото на сезона, след като падна у дома от „Аталанта” с категоричното 0:3 в мач от 19-ия кръг. Златан Ибрахимович игра цял мач за домакините, но не успя да се разпише. По същото време „Интер” се подхлъзна и завърши 0:0 при визитата си на „Удинезе”, оставайки на две точки зад „Милан”.