„Ювентус“ ще почака още за титлата, „Лацио“ влезе в Шампионската лига

„Удинезе“ победи „Ювентус“ с 2:1 в мач от 35-ия кръг на италианското първенство по футбол и така спечели много ценни точки в борбата да не изпадне от елита.

Де Лихт откри резултата малко преди почивката за гостите, но Несторовски в 52-ата минута и в самия край на мача Фофана донесе успеха на домакините. Така с 39 т. „Удинезе“ е на 15 място от 20 отбора - вече седем точки над зоната на изпадащите.

В друг мач от кръга „Лацио“ спря негативна серия от 5 поредни мача без победа, като надигра „Каляри“ с 2:1. Симеоне (45 мин.) даде преднина на гостите, но Милинкович-Савич (47) и Чиро Имобиле в 60-ата осигуриха победата на „Лацио“. Така тимът си гарантира влизане в четворката и участие в групите на Шампионската лига.

Три кръга преди края на първенството води „Ювентус“ с 80 т. пред „Аталанта“ със 74, „Интер“ със 73 и „Лацио“ със 72 т.