“Ювентус“ повали „Милан“ и се върна в битката за титлата

„Ювентус“ спечели с 3:1 дербито с „Милан“ от 16-ия кръг на Серия А. Торинци демонстрираха шампионски характер и нанесоха първа шампионатна загуба на "росонерите" през сезона. Головете за "Юве" отбелязаха Федерико Киеза (18, 62) и Уестън Маккени(77), а Давиде Калабрия (41) беше точен за "Милан".

Преди този мач „Юве“ изоставаше с 10 точки от лидера „Милан“ и се нуждаеше от задължителна победа, за да се върне в битката за титлата.

С пределна концентрация и по-агресивна игра Старата госпожа доминираше в началните минути и заслужено поведе след брилянтна комбинация между Пауло Дибала и Федерико Киеза в 18-а минута. Киеза подаде на Дибала, който майсторски го изведе с пета и Киеза с удар от движение по диагонала не остави шансове на Донарума.

Минути преди това Киеза разтресе страничния стълб с хубав шут от дистанция.

Последваха силни минути за „Милан“ и домакините успяха да върнат гола в 41-а минута. Точен бе Давиде Калабрия след бърза контраатака. Преди гола обаче останаха съмнения за нарушение на Чалханоглу срещу Адриен Рабио, което реферът подмина и при последвалата акция „Милан“ изравни.

„Юве“ отново поведе в 62-а минута след нова комбинация между Дибала и Киеза. Аржентинецът пусна дълъг пас към Киеза, който напредна и с удар по тревата в далечния ъгъл от границата на наказателното поле направи 2:1.

Веднага след гола двамата герои за „Ювентус“ Дибала и Киеза отстъпиха местата си на терена на Уестън Маккени и Деян Кулушевски, които пък изработиха третото попадение за торинци. В 72-а минута Кулушевски проби в наказателното поле и върна топката към Маккени, който от упор прати топката в мрежата за крайното 3:1.

Поражението сложи край на серията на „Милан“ от 27 поредни шампионатни мача без загуба. Въпреки това, „росонерите“ остават на върха с 37 точки. „Ювентус“ е четвърти със 7 точки по-малко, но и мач по-малко.