"Ювентус" потрепери, но продължава за Купата на Италия

"Ювентус" се нуждаеше от 120 минути игра, за да се добере до четвъртфиналите за Купата на страната.

"Бианконерите" победиха "Дженоа" с 3:2 у дома, като редовните 90 минути на мача завършиха при резултат 2:2.

В "Юве" очакваха задачата им да бъде доста по-лека, заради което Андреа Пирло бе дал почивка на някои от основните си играчи, включително и Кристиано Роналдо.

Още във втората минута Деян Кулушевски се озова очи в очи с вратаря и изведе шампионите напред.

Последваха още два чисти пропуска за домакините, преди Кулушевски да даде перфектен пас на Мората, който удвои в 23-ата минута.

В този момент изглеждаше, че мачът вероятно е решен, но "грифоните" върнаха един гол чрез Ленарт Чибора, разписал се с глава.

Пяца нацели напречната греда, а в 74-ата минута Филипо Мелегони пе оставен да си нагоди топката и от границата на наказателното поле не остави шанс на ветерана Буфон - 2:2.

Пускането на Кристиано Роналдо в 88-ата минута се оказа прекалено закъсняло и мачът отиде в продължения.

В тях Дженоа очаквано се прибра, борейки се да прати мача в дузпи, докато "Юве" натисна и успя да стигне до победен гол.

Реализира го тунизиецът Хамза Рафия, който се оказа най-съобразителен при карамбол в 104-ата минута, за да прати топакта във вратата.

Така "Ювентус" за 14-и пореден сезон ще бъде част от четвъртфиналите за Купата на Италия.

Мегазвездата Кристиано Роналдо реагира в социалните мрежи след класирането на торинци за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия. "Целта е постигната! Продължаваме", написа Роналдо в Инстаграм.Съперник на Ювентус в следващата фаза на турнира ще бъде победителят от двойката "Сасуоло" - СПАЛ.

"Интер" също игра 120 минути, за да елиминира Фиорентина с 2:1.

"Наполи" пък наложи над "Емполи" след петголова драма - 3:2.