“Ювентус” победи “Бреша” с 2:0 в двубой от 24-ия кръг на италианската Серия "А". За шампионите се разписаха Пауло Дибала и Хуан Куадрадо. Флориан Айе от гостите пък получи червен картон минута преди първото попадение

Най-важната новина за феновете на торинския гранд бе, че капитанът на отбора Джорджо Киелини се завърна в игра. Той се появи на терена за пръв път този сезон, след като скъса кръстни връзки на коляното в началото на кампанията. Старши треньорът на "бианконерите” Маурицио Сари пък остави извън групата за мача голямата звезда Кристиано Роналдо.

Така “Ювентус” вече е с актив от 57 точки - 3 повече от преследвача си “Интер”, преди гостуването на "нерадзурите" на „Лацио“.

Междувременно “Фиорентина” разгроми “Сампдория” с 5:1 като гост. По два гола за победителите вкараха Влахович и Киеза.

“Верона” пък продължи добрата си серия и вече девети пореден мач няма загуба. Тимът на Иван Юрич записа четвърто поредно равенство при гостуванията, след като завърши 0:0 срещу “Удинезе”.

Жервиньо донесе победата на “Парма” с 1:0 при гостуването на “Сасуоло”. Националът на Кот д’Ивоар реализира единствения гол в 25-ата минута след подаване на Андреас Корнелиус. С този успех “дуковете” вече са на крачка от място в зона “Европа”.