Основният преследвач на “Ювентус” този сезон “Наполи” разочарова феновете си и завърши 1:1 с гостуващия “Дженоа” в мач от 31 кръг на Серия „А“. Така разликата между първия и втория нарасна до 20 точки и още в следващя кръг "бианконерите" може да спечелят титлата при успех.

"Грифоните" стигнаха до точката на „Сан Паоло“ с 10 души на терена, след като Стефано Стураро бе изгонен в 28-ата минута след намесата и ВАР за груб фаул срещу Алан. Дрис Мертенс (34) даде преднина на домакините, а Дарко Лазович изравни (45) и резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал.

След хикса “Наполи” остава на второто място с 64 точки, като вече изостава на 20 зад лидера “Ювентус”, който още в следващия кръг може да се поздрави с титлата, ако спечели при визитата си на СПАЛ. “Дженоа” заема 14-а позиция с 34 точки.

По темата: Ювентус Наполи