„Ювентус“, „Байерн“ (Мюнхен) и „Пари Сен Жермен“ станаха първите отбори, които се класираха за осминафиналите на Шампионската лига. Гол на Дъглас Коща в добавеното време донесе победата на „Ювентус“ с 2:1 над “Локомотив“ в Москва.

Аарън Рамзи откри резултата с гол номер 300 за „Юве“ в надпреварата. Кристиано Роналдо стреля от пряк свободен удар, а вратарят Гилерме комично изпусна топката във вратата си. Рамзи за всеки случай я довкара, а след срещата се извини на Роналдо, след като „открадна“ гола му. Роналдо бе заменен в последните 10 минути, а това определено не се хареса на португалеца който гневно подмина треньора Маурицио Сари. В другата среща от групата „Леверкузен” победи „Атлетико“ (Мадрид) с 2:1. „Юве“ е лидер с 10 точки, на три пред „Атлетико“, а „Локомотив“ и „Леверкузен“ имат по три.

Кайл Уокър пък припомни за геройството на Козмин Моци срещу „Стяуа“. Уокър застана на вратата в последните минути при равенството 1:1 на „Манчестър Сити“ като гост на „Аталанта“. Причината бе контузия на Едерсон и червен картон на заменилия го на почивката Клаудио Браво.

В изключителна драма „Динамо“ (Загреб) завърши наравно 3:3 с „Шахтьор“ (Донецк), като до 92-ата минута резултатът бе 3:1. Така двата тима остават с по 5 точки, а борбата им за второто място ще е жестока. „Манчестър Сити“ е лидер с 10 точки, а „Аталанта“ има 1.

Карим Бензема вкара два гола при победата „Реал“ (Мадрид) над Галатасарай с 6:0. Така бившият френски национал вече се е разписал в 15 поредни издания в най-престижния европейски турнир. Младата бразилска звезда Родриго отбеляза хеттрик за „Реал“. В друг мач от групата „Пари Сен Жермен“ спечели с минималното 1:0 срещу белгийския „Брюж“. По този начин ПСЖ събра 12 точки и се класира за осминафиналите.

В същото време Хюн Мин Сон не отпразнува двата си гола срещу „Цървена звезда“ и ги посвети на Андре Гомеш, който претърпя ужасяваща контузия през уикенда. „Тотнъм“ спечели гостуването си в Белград с 4:0. Сон бе един от замесените при счупването на крака на Андре Гомеш в двубоя срещу „Евертън“. "Шпорите" са на втора позиция със 7 точки в групата, с 4 повече от „Цървена звезда“. В същата група „Байерн“ (Мюнхен) победи „Олимпиакос“ с 2:0 и започна с успех след ерата "Ковач".