„Юве“ запази шансове за топ 4, Роналдо с нов връх

„Ювентус“ победи „Сасуоло“ с 3:1 като гост в среща от 36-и кръг на Серия А.

Головете за гостите отбелязаха Адриен Рабио (28), Кристиано Роналдо (45) и Пауло Дибала (66), а за „Сасуоло“ се разписа Джакомо Распадори (59). След успеха над „Сасуоло“ „Юве“ остана на пета позиция, на точка след четвъртия „Наполи“.

В 16-ата минута крилото на домакините Доменико Берарди не успя да реализира дузпа, а 43-годишният вратар на „Ювентус“ Джанлуиджи Буфон стана най-възрастният страж, успял да отрази удар от бялата точка в Серия А.

За Роналдо пък това бе гол №100 с фланелката на „Ювентус“. По-рано той бе преодолявал тази граница с отборите на „Манчестър Юнайтед“ (118), „Реал“ (Мадрид) (450) и Португалия (103). 36-годишният Роналдо стана първият играч на клуба от Торино, който достига 100 гола в рамките на три сезона във всички турнири. Преди това футболисти на "Старата госпожа" са правили това минимум за четири сезона. През настоящия сезон Роналдо взе участие в 42 мача на „Ювентус“, в които стана автор на 35 гола и 4 асистенции.

В друг мач от кръга „Милан“ постигна най-убедителната си победа като гост от 20 години насам в Калчото след разгром със 7:0 срещу „Торино“. С хеттрик се отличи Анте Ребич, два гола добави Тео Ернандес, а по веднъж се разписаха Франк Кеси от дузпа и Браим Диас.

„Милан“ остава трети в класирането и се нуждае от още една победа в оставащите два кръга, за да си гарантира участие в Шампионска лига.

Българите в Серия А - Валентин Антов и Андрей Гълъбинов, останаха на резервните скамейки на своите отбори „Болоня“ и „Специя“.