„Ювентус“ излезе краен победител в паметен сблъсък с „Наполи“ на „Алианц Стейдиъм” от втория кръг на Серия „А”. Двата тима си размениха общо 7 гола, а след последния съдийски сигнал играчите и феновете на „Старата госпожа” празнуваха успеха с 4:3.

Домакините водеха с 3:0 до 66-ата минута, а в 81-ата резултатът вече беше 3:3. В добавеното време на мача обаче автогол на Калиду Кулибали от състава на гостите донесе щастлива развръзка за техния съперник.

След мача треньорът на „Наполи“ Карло Анчелоти беше видимо разочарован от представянето на неговия тим. „Не беше позитивен тест за нас. Губехме с 3:0 до 60-та минута, след което изравнихме за 3:3, но представянето ни все още не беше на необходимото ниво като цяло. Резултатът нямаше да промени факта, че не беше добро представяне. „Ювентус“ имат невероятен характер и качество в състава, винаги щеше да е трудно срещу тях“, сподели специалистът.

В други мачове от кръга „Болоня“ победи СПАЛ с 1:0, а „Милан“ записа първи успех в първенството над „Бреша“ със същия резултат.

По темата: Ювентус Наполи