Шампионът „Ювентус“ спечели с 2:0 при визитата си на „Милан“ в голямото дерби от 12-ия кръг на италианската Серия „А“ и записа 11-и успех от началото на сезона в Калчото.

„Бианконерите“ се разписаха по веднъж в двете полувремена, за да триумфират с трите точки и да останат убедителни лидери във временното класиране. Още в 8-ата минута Марио Манджукич откри резултата с глава, а в 81-вата Кристиано Роналдо вкара осмия си гол от началото на шампионата и оформи крайния резултат. Изнервен от очертаващата се загуба, Гонсало Игуаин си позволи да спори със съдията и бе изгонен. „Опитах се да успокоя Игуаин, но той бе прекалено афектиран. Не мисля, че обиди съдията, каза му нещо, че отсъжданията му са все във вреда на „Милан“, разкри след мача Кристиано Роналдо. След успеха “Ювентус” остава лидер с 34 точки, “Милан” пък вече е на пета позиция с 21.