“Юве“ и „Лацио“ с победи в Италия

„Ювентус“ победи с 3:1 „Дженоа“ като гост и продължава да върви уверено към спечелването на девето поредно скудето.

След нулево първо полувреме, "бианконерите" откриха чрез Пауло Дибала. Второто попадение бе дело на Кристиано Роналдо, а Дъглас Коста направи резултата класически в 73-ата минута. Голът за домакините бе дело на Андреа Пинамонти. С успеха „Юве“ запази преднината си от четири точки пред втория „Лацио“. От своя страна римските „орли“ спечелиха трудно с 2:1 срещу „Торино“. „Биковете“ откриха рано чрез Андреа Белоти от дузпа. В началото на втората част Чиро Имобиле възстанови равенството с 29-ия си гол в Серия А . Марко Пароло донесе успеха за гостите от „Лацио“ в 72-ата минута.