Уругвай удари шампиона на Копа Америка
2

Футболист изрита фен, съдията го пощади

Уругвай победи шампиона Чили с 1:0 и зае първото място в Група С на Копа Америка след изиграването на последните срещи.

Чилийците първи можеха да вкарат, но Арангис се размина с попадението. До края на полувремето Уругвай понатисна и Де Араскаета, Луис Суарес и Касерес имаха възможност да вкарат. Едуардо Варгас пропусна 100%-ово положение за Чили в началото на втората част, а всичко беше решено в 82-рата минута с гола на Единсон Кавани. Нападателят на ПСЖ отклони топката с глава от трудно положение и донесе победата на тима си. Така Уругвай завърши групата като номер 1 и се размина с Колумбия на 1/4-финалите, където прати Чили, а уругвайците ще срещнат Перу. Победителите от двата сблъсъка пък излизат в спор за финала.

Мачът завърши със сериозен скандал. Фен на Уругвай нахлу на терена, а докато стюардите го преследваха, бранителят на Чили Гонсало Яра го повали с ритник през коляното.
Действието му ядоса няколко играчи на Уругвай, които поискаха реферът Рафаел Клаус от Бразилия да накаже Яра поне с жълт картон за грубата проява, но съдията го пощади.

В другия мач от групата Еквадор и Япония завършиха при 1:1, като равенството не помогна и на двата отбора да продължат напред. Шоя Кажажима откри резултата за японците в 15-ата минута, но попадението му беше признато едва две по-късно заради преразглеждане с ВАР. Еквадор отвърна с пропуск на Енер Валенсия в 23-ата минута и гол на Анхел Мена Делгадо в 35-ата, оказал се последен в срещата. В продължението на двубоя и двата тима имаха възможност да отбележат, а гол на Япония беше отменен отново заради ВАР.