Юношите на България разбиха Северна Македония в Анталия

България не срещна никакви проблеми с Република Северна Македония и спечели с 4:0 в контролна среща при юношите до 19 години. И двата отбора са на лагер в турския курорт "Голд Сити" край Анталия. Следващите проверки на България са срещу Молдова и срещу украинския „Шахтьор“ (Донецк).

Селекционерът на България Ангел Стойков не можеше да разчита на всички играчи, които са в плановете му, тъй като някои от тях останаха ангажирани в клубовете си. Въпреки това нашите тотално доминираха и можеха да вкарат още попадения.

В 34-ата минута България излезе напред в резултата. Никола Илиев получи топката от ляво в наказателното поле, центрира на празно пространство към Георги Трифонов, който с глава прати топката в мрежата.

В 50-ата минута българският отбор отново създаде напрежение пред вратата на Стефан Митрев, но последователно Мартин Сораков, Слави Шопов и Никола Илиев не успяха да намерят точния момент за удар.

Три минути по-късно северномакедонците създадоха първото си голово положение. От границата на наказателното поле Абази стреля, но Светослав Вуцов легна долу до гредата и спаси.

Надмощието на българите даде резултат в 62-ата минута, когато Георги Трифонов вкара втория си гол. Валентин Цветанов на левия фланг получи топката от Сораков, проби и центрира по прекрасен начин и снажният нападател на „канарчетата“ отклони топката в мрежата.

Третото попадение падна в 67-ата минута, когато Мартин Сораков вкара чудесен гол с диагонален удар от ляво. Валентин Цветанов отново се пребори от ляво, подаде на Тасев, който пък върна на играча на „Славия“ за 3:0.

Резервата Сораков вкара своя втори гол в 76-ата минута, след като получи пас от дълбочина, излезе сам срещу вратаря на Северна Македония и го преодоля с лекота за 4:0.

Състав на България: 12. Светослав Вуцов, 4. Християн Петров, 3. Алекс Луканов, 5. Георги Господинов (72-Александър Бучков), 2. Валентин Цветанов (72-Александър Георгиев), 6. Емануил Мирчев, 8. Емил Ценов (86-Валентин Николов), 9. Мартин Смоленски (46-Мартин Сораков), 7. Никола Илиев (57-Иван Тасев), 18. Георги Трифонов (77-Георги Н. Николов), 10. Станислав Шопов (87-Пламен Цончев).