„Юнайтед“ записа рекорд във Висшата лига

"Манчестър Юнайтед“ продължи отличното си представяне след рестарта на Висшата лига.

В мач от 34-ия кръг отборът на Оле Гунар Солскяр спечели с 3:0 гостуването си на „Астън Вила“ и записа четвърта поредна победа в първенството с три гола разлика. Той стана първият отбор в историята на Висшата лига, който постига това.

Бруно Фернандеш беше в основата на успеха на "червените дяволи". Португалецът откри резултата в 27-ата минута от спорна дузпа, която сам си изработи. След това той асистира на Пол Погба за третия гол в мача в 58-ата минута.

В края на първото полувреме Мейсън Грийнууд също се разписа след отлично организирана контраатака.

Този успех доближи „Юнайтед“ на точка от четвъртия „Лестър“ и на две точки от третия „Челси“. „Астън Вила“ пък остана в зоната на изпадащите, като четири точки го делят от местата над опасната зона.

В останалите срещи в четвъртък: Борнемут - Тотнъм 0:0 и Евертън - Саутхемптън 1:1.