„Юнайтед“ със знаменит обрат, Кристиано пак блести

Клубният стадион на „Манчестър Юнайтед“ "Олд Трафорд" стана арена на поредната магическа вечер в Шампионската лига, след като "червените дяволи" направиха пълен обрат от 0:2 и победиха с 3:2 италианския „Аталанта“.

До почивката гостите от Бергамо бяха пълни господари, но след паузата тимът на Оле Гунар Солскяер се вдигна и направи пълен обрат с голове на Маркъс Рашфорд, Хари Магуайър и Кристиано Роналдо.

Именно португалската звезда донесе успеха на своите в 81-вата минута, когато Люк Шоу сложи топката на главата му и той не остави шансове на Мусо за 3:2.

С победата „Манчестър Юнайтед“ оглави класирането в група "F" с 6 точки след първите три кръга. „Аталанта“ е на трето място с 4 точки, колкото има и вторият „Виляреал“.

„Жълтата подводница" постигна първата си победа в турнира след 4:1 като гост на швейцарския „Йънг Бойс“. Йереми Пино и Жерар Морено дадоха аванс от 2:0 на „Виляреал“ още до 16-ата минута. „Йънг Бойс“ възстанови надеждите си за обрат в 77-мата минута чрез Мешак Елия, но в самия край на двубоя „Виляреал“ вкара нови голове чрез Алберто Морено и Самуел Чуквуезе за крайното 4:1.

Поражението остави „Йънг Бойс“ на последното място в групата с 3 точки.

В група "Е" „Байерн“ (Мюнхен) продължи наказателната си акция и спечели с 4:0 срещу „Бенфика“ като гост. По този начин шампионът на Германия вече има 9 точки и голова разлика 12:0 от първите си 3 мача. „Бенфика“ е на втора позиция с 4 точки, а след това се нареждат „Барселона“ с 3 точки и „Динамо“ (Киев) с 1.

С пълен актив от 9 точки продължава и отборът на „Ювентус“, който е лидер в група "Н". "Старата госпожа" постигна третата си победа след 1:0 над руския „Зенит“ като гост в Санкт Петербург.

В другия мач от групата „Челси“ разгроми с 4:0 като домакин аутсайдера „Малмьо“, но победата се оказа пирова, тъй като "сините" загубиха двамата си основни нападатели - Ромелу Лукаку и Тимо Вернер - заради контузии още през първата част.

С победата „Челси“ има 6 точки и води с три пред „Зенит“. Шампионът на Швеция Малмьо е последен с 0 точки и отчайваща голова разлика от 0:11.

В последния мач от снощи „Лил“ и „Севиля“ завършиха 0:0 в среща от група "G" на турнира. В класирането води „Ред Бул“ (Залцбург) със 7 точки, пред „Севиля“ с 3 и „Лил“ и „Волфсбург“ с по 2 точки.