"Юнайтед“ ще играе в Шампионската лига

„Манчестър Юнайтед“ се наложи с 2:0 „Лестър“ и спечели битката със съперника за място в Шампионската лига. След двубоите от последния 38-и кръг „червените дяволи“ завършиха на трето място във Висшата лига. „Лисиците“ остават пети и ще се задоволят с турнира на Лига Европа през следващия сезон.

Първата по-сериозна опасност на ст. „Кинг Пауър“ бе за домакините. В 14-та минута Неманя Матич сбърка пред наказателното поле, топката попадна в Ндиди, който подаде на Юри Тилеманс. Белгийският национал стреля, но над гредата на пазената от Де Хеа врата. „Червените дяволи“ вкараха гол в 32-а минута чрез Бруно Фернандеш, но той правилно бе отменен заради засада. Малко след това Тилеманс шутира опасно покрай десния страничен стълб на Де Хеа. Гостите бяха близо до откриване на резултата в самия край на полувремето. След изпълнение на корнер и последвало разбъркване в наказателното поле на „Лестър“ Маркъс Рашфорд нанесе страховит удар, но вратарят Каспер Шмайхел показа рефлекс и изби.

След почивката „Юнайтед“ опита да упражни по-сериозен натиск, но така и не успяваше да стигне до сериозни положения. Домакините също не гледаха безучастно и създадоха доста неприятности за отбраната на съперника. В 60-а минута късметът покри Де Хей. При изпълнение на фаул Джейми Варди засече с глава и топката се отби в сглобката на вратата. Тимът на мениджъра Оле Гунар Солскяер стигна до безценния гол в 69-а минута, когато реферът Стюарт Атуел отсъди дузпа за нарушение на Джони Еванс и Уес Морган срещу откъсващия се Антони Марсиал. Бруно Фернандеш се зае с изпълнението и не сбърка – 1:0 за „Юнайтед“. В продължението Каспър Шмайкъл сбърка ужасно при изнасянето на топката, тя му бе отнета от резервата Джеси Лингард, който на празна врата покачи на 2:0

„Челси“ също завърши сезона с победа. Тимът на Франк Лампард удари с 2:0 над „Уулвърхямптън“. Мейсън Маунт откри за „сините“ от Лондон в първата минута на продължението на първата част, а в четвъртата Оливие Жиру удвои. Поражението на „вълците“ бе добре дошло за „Тотнъм“, който ги измести от шестото място даващо право на участие в Лига Европа. Тимът на Жозе Моуриньо завърши 1:1 в гостуването си на „Кристъл Палас“. С равния „шпорите“ събраха 59 точки, колкото има и „Уулвърхямптън“, но са с по-добра голова разлика.

Шампионът „Ливърпул“ записа 3:1 в гостуването си на „Нюкасъл“ и финишира с 99 точки, с една по-малко от рекорда на „Манчестър Сити“ от сезон 2017-2018.

Към изпадналия преждевременно от Висшата лига „Норич“ пък се присъединиха „Борнемут“ и „Уотфорд“.