„Юнайтед“ се измъчи с „Копенхаген“, но е в топ 4 на ЛЕ

„Манчестър Юнайтед“ победи „Копенхаген“ с 1:0 и се класира за полуфиналите на Лига Европа. "Червените дяволи" стигнаха трудно до успеха, след като трябваше да играят продължения, за да постигнат победата.

След 0:0 в първите 90 минути, английският гранд бе преобразен в продълженията след влизането на Хуан Мата. Победата дойде с гол на Бруно Фернандеш в 105-ата минута от дузпа.

"Червените дяволи" реализираха в края на първото полувреме чрез младата звезда на тима Мейсън Грийнууд, но голът бе отменен заради засада. През втората част попадение на Маркъс Рашфорд бе отменено заради нова засада. Малко след това Бруно Фернандеш нанесе мощен удар в гредата.

Срещата се игра на неутрален стадион - "Райненергищадион" в германския град Кьол.